| Filorga professional | Olejek ze słodkich migdałów

Filorga professional

Olejek ze słodkich migdałów

Olejek migdałowy – na pewno słyszałaś o jego zastosowaniu w nowych, naturalnych kosmetykach. Czy to tylko nowa moda, czy cudowna substancja o szeregu unikalnych właściwości? Na samym wstępie warto rozgraniczyć zwykły olejek migdałowy, który zawiera w sobie trujący glikozyd cyjanogenny od olejku ze słodkich migdałów, znajdującego coraz szersze zastosowanie w produkcji mydeł i kosmetyków. Jakkolwiek […]

Olejek ze słodkich migdałów
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Olejek ze slodkich migdalow (1)Olejek migdałowy – na pewno słyszałaś o jego zastosowaniu w nowych, naturalnych kosmetykach. Czy to tylko nowa moda, czy cudowna substancja o szeregu unikalnych właściwości?

Na samym wstępie warto rozgraniczyć zwykły olejek migdałowy, który zawiera w sobie trujący glikozyd cyjanogenny od olejku ze słodkich migdałów, znajdującego coraz szersze zastosowanie w produkcji mydeł i kosmetyków. Jakkolwiek istnieją metody wyizolowania trucizny ze zwykłego, gorzkiego olejku, jest to proces czasochłonny i generujący dodatkowe koszty, dlatego też w składzie Twoich ulubionych kosmetyków znajdziesz ten drugi ? olejek ze słodkich migdałów.

Jego hipnotyzujący zapach z pewnością znają wszyscy. Niektórym na pewno skojarzy się z ciepłym, wyjętym prosto z piekarnika ciastem. Słusznie ? pierwsze zastosowania olejku ze słodkich migdałów to aromaterapia i aromatyzowanie domowych wypieków.

Oprócz pięknego zapachu, olejek migdałowy posiada świetne właściwości nawilżające, wynikające z wysokiej zawartości witamin i protein, co czyni go doskonałym rozwiązaniem dla suchej skóry.

Polecamy także inne wpisy: