Filorga Laboratories

Kilka słów o Laboratoriach Filorga

Dermokosmetyki Anti-Aging wywodzące się bezpośrednio z medycyny estetycznej

Filorga COSMÉSOTHÉRAPIE

Filorga Cosmesotherapie gama produktów

FILORGA COSMÉSOTHÉRAPIE to nowa generacja dermokosmetyków Laboratoires Filorga Paris, w której substancję aktywne pochodzą z zabiegów medycyny estetycznej. Zaawansowana metoda dostarczania ich w głąb skóry za pomocą chronosfer (nanocząstki) zapewnia niespotykaną dotąd skuteczność działania w swojej klasie preparatów pielęgnacyjnych. Proces transportu odbywa się bez użycia igieł, a składniki aktywne są stopniowo uwalniane w ilości dopasowanej do potrzeb skóry.

Na skuteczność nadzwyczajnej formuły preparatów COSMÉSOTHÉRAPIE składa się zestaw substancji aktywnych o działaniu anti-aging zawarty w chromosferach: NCTF®, koktajl polirewitalizujący zawierający 55 składników takich jak: aminokwasy, witaminy, koenzymy, minerały, kwasy nukleinowe i kwas hialuronowy o wysokim ciężarze cząsteczkowym.

Filorga chronosfera – budowa

Chronosfery są odkryciem CNRS (Francuskie Krajowe Centrum Badań Naukowych). Są to mikroskopijne nośniki wnikające w głąb skóry i stopniowo uwalniające substancje.

Skuteczność NCTF® w rewitalizacji skóry jest potwierdzona badaniami wykonanymi przez Centrum Badań Farmakologii Molekularnej i Komórkowej.

Badania wykazały:

  • Stymulację wzrostu komórkowego (+147%)*
  • Ochronę przeciw wolnym rodnikom (+90%)*
  • Zagęszczenie kolagenu (+256%)*
  • Spowolnienie sztywnienia tkanek (+366%)*

*według serii badań przeprowadzonych przez niezależne laboratorium badawcze farmakologii komórkowej i cząsteczkowej.

Filorga COSMÉSOTHÉRAPIE to wyjątkowa linia niezwykle skutecznych i zaawansowanych dermokosmetyków wytwarzanych z w zgodzie z nadzwyczaj ostrymi normami regulującymi produkcję wyrobów medycznych (potwierdzone certyfikatem ISO 13485).

Filorga Professional

Filorga Professional – linia profesjonalnych dermokosmetyków gabinetowych stworzona w oparciu o wiedzę i 30 lat doświadczeń Laboratorium Filorga w medycynie estetycznej.

 

Filorga Professional

Od przeszło trzydziestu lat Filorga jest elitarnym producentem preparatów medycyny estetycznej przeznaczonych dla lekarzy (mezoterapia, wypełniania zmarszczek, peelingi medyczne), jak również zaawansowanych technologicznie kosmetyków.

Zespół naukowy Filorga postrzega pielęgnację, jako proces ochrony komórek skóry przed szkodliwym wpływem czynników środowiska zewnętrznego przyspieszających starzenie. Wszystkie produkty są opracowywane tak, aby kompleksowo i skutecznie zapobiegać temu procesowi i jego widocznym objawom.

 

Zaawansowane składniki preparatów anti-aging Filorga

Filorga Professional jest ekskluzywną, profesjonalną linią preparatów opartych o wyciągi komórkowe z kawioru morskiego, które charakteryzuje silne działanie odmładzające i rewitalizujące.

Wyciągi komórkowe uzyskiwane na drodze wyszukanych technik inżynierii biomedycznej z kawioru morskiego są nadzwyczaj dobrze tolerowane przez skórę. Dzięki swoim właściwościom odżywczym redukują bruzdy i zmarszczki, rewitalizują skórę, przywracają jej jędrność, gęstość i blask.

Substancje aktywne anti-aging w preparatach Filorga Professional

Preparaty do pielęgnacji skóry Filorga, aż kipią od dużej zawartości składników aktywnych o działaniu anti-aging. Wśród najbardziej zaawansowanych wymienić należy:

  • Nukleotydy, które chronią struktury DNA komórki. Skutecznie przeciwdziałają procesowi starzenia, stymulują podział i odnowę komórek skóry
  • Kolagen – zbudowany jest z aminokwasów, które mogą zostać wykorzystane do budowy nowych włókien kolagenowych stanowiących swoisty szkielet skóry. Zapewnia skórze elastyczność i jędrność. Kolagen ma właściwości regenerujące, pomaga w ochronie skóry przed efektami upływu czasu. Jego ilość wraz z wiekiem ulega zmniejszeniu, co stanowi przyczynę powstawania widocznych efektów starzenia na skórze – zmarszczek, utraty jędrności, efektu cieńszej skóry.
  • Elastyna jest proteiną o właściwościach elastycznych, która wydzielana jest przez fibroblasty. Wraz z wiekiem synteza elastyny ulega zmniejszeniu, istniejące włókna stają się mniej elastyczne, a białko to jest zastępowane przez nieelastyczny kolagen. Powoduje to powstępujace wiotczenie i utratę elastyczność skóry. Obecność elastyny w preparatach pielęgnujących Filorga pozwala na uzupełnienie jej naturalnych zasobów.
  • Koktajl witamin A, C i E, których organizm samodzielnie nie produkuje. Są one niezbędne dla uzyskania jędrnej, pełnej blasku i witalności skóry .
  • Witamina F, składająca się z kwasów tłuszczowych, ma działanie przeciwzmarszczkowe, zapewnia gładkość skórze i zmniejsza przepuszczalność komórek, aby lepiej zatrzymywały wodę.

Preparaty FILORGA COSMÉSOTHÉRAPIE i PROFESSIONAL zostały stworzone dla kobiet i mężczyzn z pierwszymi oznakami starzenia się i jako kontynuację zabiegów medycyny estetycznej.

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *