| Filorga nctf | Chusty do noszenia, czy wózek – co wybrać dla siebie i swojego dziecka?

Filorga nctf

Chusty do noszenia, czy wózek – co wybrać dla siebie i swojego dziecka?

Od czasu, gdy na rynku zapanowała moda na chusty do noszenia dzieci wielu rodziców i opiekunów zastanawia się, czy są one lepszą alternatywą dla tradycyjnych wózków. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, która z dwóch możliwości jest lepsza można sięgnąć do wyników badań naukowych, które były przeprowadzone właśnie w kontekście używania chust. Wyniki mówią jednoznacznie, że […]

Chusty do noszenia, czy wózek – co wybrać dla siebie i swojego dziecka?
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Od czasu, gdy na rynku zapanowała moda na chusty do noszenia dzieci wielu rodziców i opiekunów zastanawia się, czy są one lepszą alternatywą dla tradycyjnych wózków. Aby odpowiedzieć sobie na pytanie, która z dwóch możliwości jest lepsza można sięgnąć do wyników badań naukowych, które były przeprowadzone właśnie w kontekście używania chust.

Wyniki mówią jednoznacznie, że dzieci, które wożone są tylko i wyłącznie w wózkach są bardziej kapryśne i skłonne do płaczu, niż ich rówieśnicy, których nosi się w specjalnych chustach przeznaczonych do tego celu. Ponadto okazuje się, że chusty do noszenia mają istotny wpływ na rozwój dziecka; jeśli jest ono noszone w takiej właśnie chuście, to jego rozwój psychofizyczny przebiega szybciej, niż u dzieci, które wozi się w wózkach. Noszenie dzieci w chustach wzmacnia także więź emocjonalną pomiędzy opiekunem a dzieckiem; jest ono spokojniejsze i bardziej ufne.

W kwestii badań naukowych można by przytoczyć jeszcze kilka ciekawych informacji, ale zastanówmy się teraz jak wygląda sprawa chust i wózków od strony praktycznej. W zależności od tego w jakim terenie będziemy się poruszali wózek może się dla nas okazać wygodny, bądź będziemy go utożsamiali ze zbędnym balastem; na przykład w lesie, albo na piaszczystej plaży. Tam o wiele bardziej będzie dla nas przydatna chusta, ale w nią z kolei nie zapakujemy niezbędnych nam na większości wycieczek rzeczy. Z pewnością o wiele łatwiej podejmuje się decyzję wybierając butelki dla dzieci, albo smoczki, aniżeli wybierając pomiędzy wózkami, a chustami.

Czy istnieje złoty środek, który połączyłby w sobie zalety zarówno chusty, jak i wózka? Jak w większości przypadków, tak i w tej sytuacji takiego złotego środka po prostu brakuje, ale można spróbować podejść do sprawy w sposób nieco bardziej praktyczny i na dłuższe wycieczki zabierać ze sobą wózek, w którym zmieszczą się butelki dla dzieci, smoczki, pieluszki i inne akcesoria, a na krótsze wycieczki korzystać z chust do noszenia dzieci.

Możemy także zabrać na wycieczkę i chustę i wózek, do którego w razie naszego zmęczenia przełożymy dziecko i w którym będziemy mieli smoczki, butelki dla dzieci i inne przedmioty przydatne podczas tego typu eskapad. Decyzja odnośnie wyboru należy do każdego z nas.

Polecamy także inne wpisy: